PhDr. Přemysl Mácha, Ph.D., vedoucí českého týmu, pracuje jako odborný asistent na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje, na Ostravské Univerzitě. Mezi jeho profesní zájmy patří politika identity, krajina, inkluzivní společnost a udržitelný rozvoj. Je autorem několika knih a článků, včetně “Názvy míst: paměť, identita, kulturní dědictví”, ve které se zabývá otázkami současné každodenní toponymické praxe.
Email: premysl.macha@osu.cz
Ursula Obrusnik MRes, MA, člen českého týmu, je na doktorském studiu z anthropologie na University of Aberdeen (Velká Británie). Zajímá se o problematiku práv menšin a politiku paměti v současném městském prostoru. Její dřívější výzkum byl zaměřen na reprezentaci menšin v médiích. Ursula je členem polské národnostní menšiny v ČR a v rámci projektu se bude zabývat městským prostorem Českého Těšína a Cieszyna z pohledu politiky paměti a antropologie hranic.
Email: ursula.obr@gmail.com
Mgr. Pavel Pilch, člen českého týmu, pracuje jako asistent na Ústavu slavistiky, Filozofické Fakulty Masarykovy Univerzity v Brně, kde je rovněž na doktorském studiu. Pavel je původem z jedné z výzkumných lokalit a plynule hovoří místním nářečím. V rámci projektu se zaměří na politiku místních jmen ve venkovských oblastech.
Email: pilch@phil.muni.cz
Horst Lassak, člen českého týmu, je na magisterských studiích z politické a kulturní geografie na Katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Ostravské Univerzity. V rámci projektu bude analyzovat toponymickou historii názvů ulic v Českém Těšíně a Cieszynie se zaměřením na dopad českého i polského nacionalismu na text města.
Email: p15053@student.osu.cz
Peter Jordan, Ph.D., čestný profesor a docent, vedoucí rakouského týmu, kulturní a regionální geograf se zaměřením na východní Evropu, toponymista se zaměřením na roli, jakou hrají místní jména ve vztahu člověk / krajina, rovněž se zajímá o rozdíly mezi exonymy a endonymy. Peter Jordan pracuje v Rakouské Akademii Věd, Institutu pro Městský a Regionální výzkum, učí na univerzitách ve Vídni, Klagenfurtu a Cluj-Napoca (Rumunsko) . Je rovněž předsedou Rakouské komise pro geografická jména, místopředsedou Stále komise pro zeměpisné názvy, koordinátorem UNGENG pracovní skupiny pro exonyma, místopředsedou Sloučené ICA-IGU komise pro toponyma, spolueditorem publikační série “Name & Place” (Jméno a Místo) a autorem více než 350 publikací
Email: peter.jordan@oeaw.ac.at
Marika Balode, BA, členka rakouském týmu, slavista a geograf, je na magisterských studiích v Institutu pro Geografický a Regionální výzkum na Univerzitě v Klagenfurtu. Marika plynule hovoří pěti jazyky a zajímá se o spojení mezi místem a identitou, mezikulturními vztahy a problematikou menšin.
Email: marika.balode@gmail.com
Alexis Sancho Reinoso, BA, MSc., Ph.D., člen rakouského týmu, geograf se zaměřením na mezikulturní vztahy, místní rozvoj a venkovsky prostor. Alexis studoval na Barcelonské univerzitě a pracuje v centru pro globální změnu a udržitelný rozvoj při Univerzitě přírodních zdrojů a přírodních věd ve Vídni. Účastník několika výzkumných projektů včetně “Současný rozvoj regionální ekonomiky a vytváření místních splečenství ve venkovském prostoru Rumunska a Rakouska”.
Email: sancho.reinoso@gmail.com